5 tipů od Petra, vydání #160
Dnešní model: Partnerský program pro tvůrce AI videí. Budou LLM modely myslet? Counter-Strike vygenerovaný pomocí AI. Editace videí rovnou na Google disku. YouTube má generátor AI hudby pro YT Shorts.
Chceš se družit s dalšími video tvůrci?
Hailuo spustilo tento týden Creative Partners Program pro video tvůrce.
O co v něm jde?
Členové programu získají mezi prvními přístup ke špičkovým funkcím Hailuo, VIP výhodám a bonusovým kreditům pro generování dalších videí. K tomu na ně čekají exkluzivní setkání, na kterých se mohou spojit, sdílet a tvořit s dalšími talentovanými video tvůrci.
Registrace do Hailuo Creative Partners Program je zde.
Pokud si s AI generováním videa hraješ, tak mi to zní jako prima příležitost mít možnost se naučit něco od těch nejlepších. A v tom asi nejlepším nástroji současnosti.
Začnou LLM modely konečně myslet? Zatím jen trochu
Výzkumníci z Mety představili novou metodu nazvanou Thought Preference Optimization (TPO), která umožňuje trénovat velké jazykové modely tak, aby „přemýšlely“ předtím, než začnou reagovat na obecné pokyny - nejen na rozumové úlohy.
Co se vyplatí vědět:
TPO podněcuje modely, aby si před odpovědí na pokyny uživatele vytvořily vnitřní myšlenky, podobně jako lidé přemýšlejí před tím, než začnou mluvit.
Myšlenky umělé inteligence zůstávají soukromé a uživatelům se zobrazuje pouze konečná odpověď - umělá inteligence používá metodu pokus-omyl bez přímého dohledu k optimalizaci výstupů.
TPO překonává standardní modely v klíčových srovnávacích testech u nerozumových úloh, jako je marketing a tvůrčí psaní, ale klesá u úloh souvisejících s matematikou.
Tento přístup má inspiraci v nedávném výzkumu OpenAI „Strawberry“ a vydání modelu o1, který potřebuje čas k uvažování.
Tato metoda ukazuje potenciál umělé inteligence „myslet“ pro větší spektrum úloh, než je jen matematika. Tím, že TPO umožňuje modelům samostatně se učit nové myšlenkové procesy, by také mohl umožnit schopnější a flexibilnější asistenty AI v širším spektru oblastí.
Je to mazec a vývoj jde rychle, co?
Counter-Strike generovaný pomocí AI
Výzkumníci z Ženevské univerzity, Edinburské univerzity a z Microsoftu vyvinuli model umělé inteligence DIAMOND, který dokáže v rámci neuronové sítě generovat hratelnou simulaci hry Counter-Strike(CS:GO) s rychlostí 10 snímků za sekundu.
DIAMOND využívá difuzní přístup, kdy předpovídá další snímek na základě předchozích snímků a akcí. Model byl natrénován na pouhých 87 hodinách herních dat ze hry CS:GO, což je zlomek toho, co obvykle používají podobné projekty (například nedávná simulace hry DOOM od společnosti Google).
Uživatelé mohou se simulací komunikovat pomocí klávesnice a myši, přičemž umělá inteligence obnovuje prvky, jako je mechanika zbraní a interakce hráčů.
I když je DIAMOND stále nedokonalý, ukazuje na využití v robotice, autonomních systémech a při vytváření virtuálních světů. Schopnost vytvářet interaktivní prostředí založená na fyzice by mohla způsobit revoluci v trénování umělé inteligence pro úkoly v reálném světě. Navíc tvorba otevřených videoherních světů se brzy pořádně zvedne.
Seznam se s Google Vids
Google Vids je nový nástroj pro tvorbu videí s pomocí AI. Stejně jako ostatní tvůrci podobných nástrojů, i autoři Google Vids tvrdí, že zjednodušuje proces nahrávání, psaní, editace a produkce videí tím, že vše lze dělat na jednom místě.
Pokud máš štěstí a již máš ke Google Vids přístup (uvolňuje se postupně), tak takhle se s ním můžeš začít seznamovat:
Přístup k nástroji Google Vids získáš na Disku Google kliknutím na „Nový“ > „Google Vids“
Po výzvě k zahájení tvorby popiš svůj koncept videa.
Přizpůsob si osnovu vygenerovanou umělou inteligencí a zvol styl videa.
Uprav a vylepši návrh videa pomocí vestavěných nástrojů pro text, média a zvuk
Hotovo :-)
Aby se tvé video odlišilo od těch, kteří budou využívat obsah z videobanky, tak určitě nahraj svá vlastní videa. Uděláš to výběrem položky „Média“ v levém postranním panelu a kliknutím na tlačítko „Nahrát“.
YouTube nabízí AI generování hudby přímo ve své aplikaci
YouTube oznámil, že tvůrci mohou nyní využívat funkci AI Dream Track ke generování zvukové stopy k YouTube Shorts pomocí textových promptů přímo v mobilní aplikaci YouTube.
Tady je náhled, jak to funguje:
Díky ti za přečtení tohoto vydání 5 tipů od Petra! Užij si krásný podzimní víkend!
P.S. Další tvorbu 5 tipů od Petra, můžeš podpořit na tomto odkazu jednorázovým příspěvkem podle tvého uvážení.
Já ti za to předem moc děkuji a slibuji, že tvůj příspěvek použiji na čerstvou dávku kofeinu pro povzbuzení při psaní! :-)