5 tipů od Petra, vydání #110
Dnešní menu: Canva se kámoší s ChatGPT. Vygeneruj si svůj song! A nebo bys raději svoji novou fotku? Jak lépe využívat zkratky, aby vedly k cíli? Hlídej si svůj hlas, ať ti ho neukradnou.
Nejprve chci poděkovat všem z vás, kteří se rozhodli podpořit tvorbu 5 tipů od Petra jednorázovým příspěvkem! Jste skvělí a moc si toho vážím! Pokud se ptáte, kde je možné 5 tipů od Petra podpořit, tak mrkněte na konec textu :-)
A jdeme na tipy!
Canvu lze nyní využívat přímo v ChatGPT
Oblíbený grafický nástroj Canva je nyní integrovaný do ChatGPT. Teda do jeho placené verze. Ale stejně…
Prostě “vymyslíš” s pomocí ChatGPT prompt pro Canvu a její umělá inteligenci ti vytvoří obrázek, který potřebuješ. A když ten prompt dobře vymyslíš, tak v jednom vlákně můžeš vytvořit například příspěvek na sociální sítě a rovnou k němu i grafiku.
Více může najít v tomto vlákně na X (bývalém Twitteru) Paula Couverta.
Rychleji a snadněji. Zkrátka zkratkou
Zkratka.
Kdo by nechtěl něčeho dosáhnout, na něco přijít a přitom si tu často zdlouhavou a těžkou cestu k cíli zkrátit?
No neslibuji, že to bude platit vždy a všude, ale kniha “Umění zkratky: Jak lépe myslet” od britského matematika Marcuse du Sautoye minimálně pár zkratek ukáže. A jak už asi tušíš, v hlavní roli bude matematika.
Navíc si sám(a) některé věci procvičíš, protože v knize najdeš i úlohy a hlavolamy, kde jsou v hlavní roli… zkratky!
Bacha na hlas
“Podvodníci vás zkopírují jako loutku. Klon zavolá babičce nebo do banky.”
Tenhle článek musíš sdílet! Zvlášť, pokud kolem sebe máš lidi, kteří si moc netykají s IT, nemluvě už o jejich znalostech schopností umělé inteligence.
Pavel Kasík ve svém seriálu o umělé inteligenci rozebírá možnosti klonování lidského hlasu pomocí AI a jeho využití (či spíše zneužití) nekalými živly.
Chca nechca umělá inteligence nepřináší jen samá pozitiva (a sociální jistoty, jak by řekl klasik)…
Hodnověrní avataři? Zachráněné staré fotky? Oboje zvládneš v jednom nástroji!
Pokud jde o umělou inteligenci zaměřenou na grafiku, tak tentokrát vynechám info Midjourney a představím ti Remini.ai.
Remini umí moc hezky dvě věci:
vylepšovat a zvětšovat (upscalovat) staré, rozmazané, rozpixelované nebo jinak poškozené fotografie na čisté a ostré snímky.
generovat poměrně hodnověrné avatary na základě dodané fotografie - už jsem viděl pár profilových fotek na sociální sítě, které Remini vygenerovalo a neřekl bych, že nejsou pravé.
Remini.ai má pro vylepšování fotek i verzi pro PC, jinak jsou obě funkce přístupné především přes mobilní aplikace. Všechny odkazy najdeš zde.
Jaká je budoucnost muzikantů, když se rodí takovéto nástroje na generování hudby?
A borec na konec.
Neboj, nejsi ve Sportovních zprávách TV Nova :-)
Označení “borec” si vysloužila appka Suno, která umožňuje generování velmi realistického audia, včetně řeči, hudby a zvukových efektů.
Pár ukázek najdeš tady.
No… To je už hodně dobré… Hudební průmysl se do pár let zcela změní…
Doufám, že se ti 110. vydání 5 tipů od Petra líbilo.
Pokud ano, můžeš mě podpořit na tomto odkazu jednorázovým příspěvkem podle tvého uvážení. Já ti za to předem moc děkuji a příspěvek použiji na nákup životadárné kávy! :-)
Užij si krásný víkend!