5 tipů od Petra, vydání #121
Dnešní menu: Generování hudby z textu. Převod e-mailových newsletterů na podcast. Napiš si svého chatbota nebo mobilní appku. Jak na dětské audioknihy v češtině? Tajné služby nabírají na AI pozice.
Hudba z textu? Ano, je tu další šikovný AI generátor
Music FX je nejnovějším přírůstkem do skupiny AI nástrojů, které generují hudbu na základě textového promptu. Na svědomí ho má Google a podle recenzí to vypadá, že se mu celkem povedl (na rozdíl od jeho jiných AI pokusů).
Po přihlášení do aplikace tě přivítá jednoduché uživatelské rozhraní s textovým polem vlevo a seznamem skladeb vpravo. Do textového pole stačí popsat požadovanou melodii a Music FX během několika sekund vygeneruje novou instrumentální skladbu. Poté můžeš změnit délku trvání skladby (na výběr je 30, 50 nebo 70 sekund) a nastavit její opakování.
Akorát pozor na jednu věc - v Music FX nejdou generovat skladby, které znějí jako existující interpreti. To znamená, že prompt "vytvoř skladbu ve stylu Taylor Swift" nebude fungovat.
Music FX také každou vygenerovanou skladbu digitálně označí vodoznakem SynthID, což je nová technologie od Google pro sledování hudby generované umělou inteligencí.
V České republice se do Music FX ještě nepřihlásíš, musíš použít připojení přes VPN a zvolit si jako lokaci USA.
Převod odebíraných newsletterů na podcast
Pokud nestíháš číst e-mailové newslettery, které ti chodí do inboxu, mohla by tě zaujmout služba Jellypod.
Ta převádí e-mailové zpravodaje na každodenní podcast, ve kterém nabízí stručné shrnutí e-mailových novinek v audio formátu.
A není to samozřejmě celé jen o převodu textu na řeč. Systém Jellypodu využívá AI s jejíž pomocí analyzuje kontext newsletterů a vytváří podcast doslova na míru podle tvých zájmů.
Mobilní aplikace je zatím k dispozici jen pro iPhone. Vlastníci Androidích mobilů si ještě musí počkat.
Jak na tvorbu chatbotů a mobilních aplikací bez znalosti programování
K tomu ti pomůže Alta.
Alta je jednoduchý nástroj pro tvorbu chatbotů, webových stránek a mobilních aplikací bez nutnosti znalosti programování/kódování.
Umožňuje používat šablony generované umělou inteligencí, stahovat data z externích zdrojů (jako jsou Dokumenty Google, Excel, Airtable nebo CSV soubory) a samozřejmě si vše přizpůsobit pomocí vlastního loga, barev i fontů. Také má v sobě vestavěnou funkci na online platby.
AI generátor dětských audioknih v češtině
BabyStoryAI je AI nástroj, který pomáhá “psát” personalizované audioknihy pro děti.
Knihy a jejich příběhy jsou vytvořeny pomocí umělé inteligence a to tak, aby odpovídaly morálním hodnotám a cílům rodičů. Což je fajn a rodič se tak nemusí bát nějakých částí příběhů, které prostě ještě nejsou určeny dětským uším.
Text je možný podbarvit vlastní hudbou a pro nás je důležité, že podporuje i tvorbu a čtení českých textů.
Kdo by nechtěl být aspoň jednou v životě agentem?
Poslední letošní tip tak trochu symbolizuje rok 2023.
V americké CIA nabírají člověka na pozici Artificial Intelligence Specialist.
Pravda, podmínky nejsou pro nás zrovna snadno splnitelné. Proto jsem se mrkl, zda by člověk nemohl najít podobné uplatnění u nás.
Naše BIS podobnou pozici nenabízí ani tady a ani tady… Tak budeme doufat, že lidi na AI pozicích už mají ;)
Díky ti moc za tvoji přízeň v roce 2023 a do toho nového roku ti přeji vše nej, ať se ti daří v tom, co rád/a děláš a celým rokem tě provází fajn lidi, úsměvy a pohoda. A samozřejmě hodně zdraví!
Uvidíme se v roce 2024!
P.S. Další tvorbu 5 tipů od Petra, můžeš podpořit na tomto odkazu jednorázovým příspěvkem podle tvého uvážení. Já ti za to předem moc děkuji a slibuji, že tvůj příspěvek použiji na čerstvou dávku kofeinu pro povzbuzení při psaní! :-)