5 tipů od Petra, vydání #136
Dnešní menu: Vygeneruj si hudební hit s novým AI nástrojem! 2 super newslettery na čtení. Dostaň svoji tvář na plakáty. Jak vystřihnout pauzy z videí. Existují na Zemi tato místa nebo ne?
Udio - nový král v AI generování hudby?
Tohle bylo rychlé.
AI generátor hudby Suno jsem tu už párkrát zmiňoval, ale tento týden ho zválcoval nový nástroj - Udio.
Stačí zadat prompt, styl hudby, zda chceš instrumentální verzi nebo se zpěvem (a samozřejmě, že volíš mužský nebo ženský), text - umí i češtinu a za pár vteřin je to venku.
Jak zní výsledek?
Tady jsou dvě rychlé verze mé “Ódy na pátek” - punková a popová (v té je ale slyšet, jak v druhé části se Udio ztratí a místo česky začne zpěvačka zpívat nějakou hatmatilkou). Mimochodem, text má na svědomí Chat GPT.
Zatím je Udio v betě a v rámci ní nabízí vytvoření 600 písníček měsíčně zdarma. Ve skutečnosti jich je 1200, protože od každého promptu ti udělá dvě verze.
Vývoj v téhle oblasti ukazuje, že AI se stane minimálně rovnocenným pomocníkem lidských autorů a muzikantů při skládání hudby. U některých již jistě je. Umí z toho vypadnout melodie a postupy, které prostě jdou použít a už i dnes si je budete broukat.
“Hurá pátek je tady, jen co oko vidí,
svět se mění v barevnou mozaiku štěstí.
Pojďme tančit, zpívat, ať je nám všem jasné,
že pátek je naše malé velké vítězství.”
Nemám pravdu? :-)
Dvojitý newsletterový tip na bezva čtení
Mám tu dva tipy na newslettery, které se vyplatí sledovat.
Za tím prvním stojí kapitánka hvězdné flotily a královna poznámek Eliška Šestáková. Newsletter se jmenuje “Tajemné nové poznámky”, zatím vyšlo jedno “číslo” a jasně - jde v něm o poznámky, jak je psát, vyznat se v nich a zpracovávat. Tedy něco, co dnes potřebuje skoro každý. Přihlásit se k odběru můžeš tady.
Dalším newsletterem, který rád vidím ve svém inboxu je B_orNot_2B Copy Digest od Evy Žáčkové. Tento newsletter si můžeš přihlásit tady. Poslední vydání se věnovalo vlivu AI nástrojů na práci copywriterů a ač se to možná bude zdát jako neperspektivní obor (aspoň laikům zvenčí), tak ve finále pro ty copywritery, kteří umí psát, přinášet autentický pohled na věc a uvažovat nad věcmi a projekty, o kterých píšou, z vyššího levelu/strategicky, ta budoucnost není tak černá.
Jak se stát (třeba) filmovou hvězdou?
Clipdrop.co má novou funkci - swap, která ti umožní rychle vyměnit ve fotce obličeje. Takže se najednou můžeš ocitnout třeba na plakátu filmového hitu nebo na přídi nějakého parníku :-)
Odstranění tichých pauz z videí snadno a rychle
Točíš videa? A nebaví tě při následné editaci odstraňovat všechny ty pauzy, kdy jsi ticho a které dělají video nudným a nezajímavým?
Mohl by ti pomoci nástroj Gling.ai.
Ten je právě na odstraňování tichých pauz přeborník. Jasně, že můžeš své nahrávky dál jednoduše upravovat. Na pokročilejší editaci s přidáním efektů apod. ale už slouží jiné nástroje.
Místa na Zemi - skutečnost nebo nebo výmysl AI?
S tím, jak se zlepšují AI nástroje, tak bude čím dál těžší čelit vygenerovaným fotografiím vydávaným za reálné. A při čtení tohoto vlákna, které ukazuje místa na Zemi, která nevypadají reálně (ale fakt jsou), je těžké uvěřit, že aspoň některé z nich nejsou vygenerované AI.
Tak se o víkendu nenech napálit a užij si ho!
P.S. Další tvorbu 5 tipů od Petra, můžeš podpořit na tomto odkazu jednorázovým příspěvkem podle tvého uvážení. Já ti za to předem moc děkuji a slibuji, že tvůj příspěvek použiji na čerstvou dávku kofeinu pro povzbuzení při psaní! :-)