5 tipů od Petra, vydání #179
Dnešní menu: Nástroje pro vývoj AI agentů. Komplexní nástroj pro psaní článků. LLM model, který běží na mobilu i offline. Copilot bude pomáhat i hráčům her. Jak na videa s virtuálními prezentujícími.
OpenAI šlape do podpory vývoje AI agentů
Hned na začátek tu mám nové nástroje a rozhraní API společnosti OpenAI, které mají zjednodušit vývoj agentových aplikací!
Nové rozhraní API Responses kombinuje jednoduchost rozhraní API Chat Completions s možnostmi využití nástrojů rozhraní API Assistants a umožňuje vývojářům vytvářet agenty, kteří mohou řešit složité úkoly pomocí více nástrojů a modelových obratů.
API rozhraní podporuje vestavěné nástroje, jako je vyhledávání na webu, vyhledávání souborů a používání počítače, a přináší několik vylepšení použitelnosti.
Zavádí se také sada Agents SDK pro sladění pracovních postupů s jedním a více agenty a jsou k dispozici integrované nástroje pro pozorování, které umožňují sledovat a kontrolovat provádění pracovních postupů agentů.
Samozřejmě, že tady se to nezastaví a OpenAI plánuje vydat další nástroje a funkce, které dále zjednoduší a urychlí vytváření agentových aplikací na její platformě.
Pokud už s API od OpenAI někde pracuješ, tak je dobré asi přejít na nové, protože to starší rozhraní API Assistants bude v polovině roku 2026 vyřazeno z provozu.
Vyzkoušíš psaní B2B článků s Tely AI?
Tely AI je platforma navržená k automatizaci B2B obsahového marketingu. Využívá umělou inteligenci k vytváření odborných článků optimalizovaných pro SEO, které jsou zaměřeny na zvýšení organické návštěvnosti a generování kvalifikovaných leadů.
Phhhh, to tady slibuje každá taková platforma, že?
Ale Tely AI vypadá fakt trochu lépe.
Co všechno Tely AI umí?
Autonomní tvorba obsahu: Tely AI analyzuje webové stránky společnosti, API dokumentaci, demo videa a blogy, aby získal hluboké porozumění produktu. Následně vytváří a publikuje články na web, čímž ho udržuje aktivní.
Optimalizace pro SEO: Provádí pokročilý výzkum klíčových slov a sleduje výkonnost obsahu, aby zajistil lepší pozice ve vyhledávačích a zvýšil organickou návštěvnost.
Generování leadů: Automaticky identifikuje návštěvníky blogu, detekuje jejich společnosti a implementuje formuláře pro zachycení leadů, což pomáhá konvertovat návštěvníky na potenciální zákazníky.
Výkonnostní analytika: Poskytuje detailní týdenní zprávy o růstu a navrhuje vylepšení obsahu na základě analýzy výkonnosti, což umožňuje neustálé zlepšování strategie obsahového marketingu.
Generování infografik: Vytváří vlastní vizuální obsah pro články, čímž zvyšuje jejich atraktivitu a zapojení čtenářů.
Integrace odborných znalostí: Do obsahu začleňuje citace od průmyslových expertů a relevantní data, čímž zvyšuje důvěryhodnost a hodnotu článků pro čtenáře.
A jaké jsou výhody použití Tely AI?
Snížení nákladů na akvizici zákazníků
Zvýšení míry konverze: Poskytováním hodnotného obsahu se buduje důvěra u potenciálních zákazníků, což vede k až 30% nárůstu konverzí a prodejů.
Vyšší efektivita marketingového týmu
Synergie SEO a obsahové strategie: Bezproblémově integruje optimalizaci pro vyhledávače s tvorbou obsahu.
Bohužel, pro našince se nejedná o levnou záležitost. Ochutnávkový jeden článek je sice zdarma, ale pak už je potřeba platit - tarify začínají na 499 USD za měsíc.
Ale výsledek se může vyplatit.
Vyzkoušel jsem si Tely AI na jednom ze svých webů a celý proces článku byl překvapivě pohodlný. A i článek samotný se celkem vyvedl. I když je ten můj web v češtině, tak ho Tely AI zanalyzoval dobře a řekl bych, že si s češtinou poradil. Samotný článek sice napsal anglicky, ale s překladem a jeho kontrolou si umíme všichni poradit, že?
A jaké jsou výsledky z pohledu pomoci generování návštěvnosti? To samozřejmě z jednoho článku nepoznám a tak si vezmu na pomoc povolanější osobu. Erica Kavanagh ze společnosti Aplos tvrdí, že jejich organická návštěvnost vzrostla o 18 % měsíčně od zavedení Tely AI (a k tomu ušetřili investici 6 000 USD měsíčně do tradiční tvorby obsahu).
Suma sumárum, ten jeden článek zdarma za zkoušku stojí. A pak už to je o spočítání si přínosů placené verze.
LLM model od Google, který běží i na mobilu – a offline!
Strýček Google ve středu představil Gemma 3, nejnovější verzi své otevřené LLM rodiny. Gemma 3 je navržena jako lehký a vysoce výkonný model, schopný běžet přímo na (i jednoprocesorových) zařízeních, od mobilních telefonů po pracovní stanice.
Jednou z fajn vlastností Gemma 3 je její multimodalita, což znamená, že dokáže zpracovávat jak textové, tak obrazové vstupy. S rozšířeným kontextovým oknem o délce 128 tisíc tokenů umožňuje hlubší porozumění, komplexnější interakce a samozřejmě i kvalitnější výstupy.
Ale čím hlavně je Gemma 3 důležitá - díky své optimalizované velikosti a efektivitě je ideální pro nasazení na zařízeních s omezenými zdroji, jako jsou mobilní telefony. To mimo jiné i znamená, že aplikace využívající tento model mohou fungovat offline.
Tak uvidíme, zda se Gemma 3 uchytí více než její starší modely.
Copilot bude pomáhat i hráčům her
Xbox oznámil Copilot for Gaming - AI nástroj, který má hráčům pomoci šetřit čas a zlepšovat se ve hrách. Copilot využívá umělou inteligenci k poskytování rad, návodů a optimalizaci herního zážitku přímo v reálném čase.
Mezi jeho funkce patří například interaktivní tipy, které hráčům poradí, jak se dostat přes složité úrovně, nebo automatické shrnutí herního postupu, což usnadní návrat do rozehraných titulů. AI také dokáže pomoci s nastavením hry a přístupností, takže například navrhne ideální ovládání pro konkrétní potřeby hráče.
Copilot pro Xbox může znamenat krok kupředu a to hlavně pro ty, kteří nejsou úplně hardcore hráči a některé z nových her pro ně mohou být složité. Nedávné vydání herního hitu Kingdom Come: Deliverance 2 je toho zářným příkladem - spoustu nových hráčů si ji koupilo, ale ona to není úplně hra pro herní nováčky.
Umíš si představit, že ti do hraní her bude “kecat” AI?
Jak na videa s virtuálními prezentujícími
A něco na víkendové hraní.
Humva AI je nástroj, který ti umožní snadno vytvářet videa s virtuálními prezentujícími (to ocení i ti, kteří jsou tak trochu introvertní). Díky technologii generativní AI a synchronizace rtů nabízí tisíce avatarů, které mohou například oživit tvůj obsah na sociálních sítích nebo představit nové produkty.
S Humvou můžeš přizpůsobit vzhled, hlas i gesta svého avatara, což dává možnost vytvořit prezentace (téměř) přesně podle tvých představ. Platforma je navržena tak, aby byla uživatelsky přívětivá, takže ji zvládneš i bez hlubších technických znalostí.
Podporuje i češtinu (byť to sem tam zatahá za ucho) a třeba pro ni najdeš využití.
Jedna ukázka je tady:
Pár seznamovacích videí můžeš vygenerovat zdarma.
Děkuji ti za přečtení tohoto vydání 5 tipů od Petra a přeji ti parádní víkend, ať už s AI nebo bez něj!
P.S. Další tvorbu 5 tipů od Petra, můžeš podpořit na tomto odkazu jednorázovým příspěvkem podle tvého uvážení.
Já ti za to předem moc děkuji a slibuji, že tvůj příspěvek použiji na čerstvou dávku kofeinu pro povzbuzení při psaní! :-)
A nebo můžeš aspoň 5 tipů od Petra nasdílet svým kamarádům: