5 tipů od Petra, vydání #170
Dnešní menu: NVIDIA se opřela do vývoje AI agentů. Jak na konzistentní videa v nástroji Pika? Jak na shrnutí videa na YouTube? Budou nositelná AI zařízení módou roku 2025? Jak si nadesignovat život.
Krásný pátek, po vánoční pauze jsem tu zpět s dalším vydáním 5 tipů od Petra.
Nejprve ti ale chci popřát (desátého ledna to ještě dává smysl, ne?) úžasný rok 2025 nejen s AI, ale i v reálném životě, se spoustou prima lidí kolem. A samozřejmě hodně zdraví, protože to je prostě to nejdůležitější.
Teď už se pusťme do první letošní várky tipů od Petra.
Co chystá NVIDIA v oblasti AI agentů?
Tématem letošního roku ve světě AI se zdají být “AI agenti”. A hned zkraje roku se do toho s vervou opřela společnost NVIDIA, která představila nové plány AI Blueprints. Ty mají podnikům pomoci automatizovat úlohy vytvářením a nasazováním vlastních AI agentů schopných uvažovat, plánovat a podnikat akce.
Tito AI agenti fungují jako „znalostní roboti“, kteří umožňují rychlou analýzu velkých souborů dat a získávání poznatků v reálném čase z různých formátů, včetně videa a souborů PDF.
Pro usnadnění rychlého nasazení AI agentů v produkčních prostředích oznámila společnost Accenture produkt AI Refinery for Industry, vytvořený pomocí NVIDIA AI Enterprise. Díky tomu by se měla urychlit implementace AI agentů v různých odvětvích, včetně automobilového průmyslu, technologií, výroby a spotřebního zboží.
AI agenti představují další vývoj v oblasti generativní AI, která umožňuje aplikacím řešit složité, vícekrokové problémy prostřednictvím pokročilého uvažování a plánování.
Plány AI společnosti NVIDIA a spolupráce s předními průmyslovými firmami mohou v této transformaci sehrát zásadní roli a zvýšit produktivitu a inteligenci napříč odvětvími.
Máme se evidentně na co těšit!
Jak na konzistentní videa v nástroji Pika?
Nástroj na generování AI videí Pika má novou funkci nazvanou Ingredients. Ta umožňuje nahrávat jako podklady pro generování AI videa konkrétní fotky či produkty a následně vytvářet konzistentní marketingová videa s umělou inteligencí.
Jak na to?
jdi na https://pika.art/ a pořiď si placený tarif (funkce Ingredients je dostupná jen pro placené tarify)
vyhledej funkci Ingredients a nahraj obrázky produktů, odkazy na styly a pozadí.
napiš jasný prompt popisující požadovanou scénu
vygeneruj video pomocí režimů Creative nebo Precise - režim ovlivňuje, jak moc má Pika omezit svou kreativitu.
Tip: Nejlepších výsledků dosáhneš, když použiješ vysoce kvalitní snímky produktu na čistém pozadí.
Jak na shrnutí videa na YouTube?
V anketě v minulém vydání 5 tipů od Petra jste se drtivě vyjádřili, že byste uvítali i praktické tipy, jak AI využívat.
Takže po tipu pro Piku pokračujeme dál - shrnutí obsahu videa.
Ukážeme si to na příkladu video návodu na výměnu palivového filtru pro automobil Ford S-Max.
Originální video je zde:
Má necelých 20 minut a pokud ho nechceš sledovat celé a aspoň trochu víš, co bys s tím filtrem dělal(a), tak se ti může hodit jen textový návod. Prompt pro jeho přípravu pro Chat GPT (a nebo třeba i Gemini) může být například takto jednoduchý: "Udělej mi detailní návod podle tohoto videa [URL_videa]”
Výsledek je pak k dispozici tady.
Není špatný, co?
Budou nositelná AI zařízení módou roku 2025?
“Wearable” chytré věci byly velkým hitem před pár lety a s rostoucími schopnosti různých AI nástrojů to vypadá na návrat této módy.
Společnost Based Hardware představila Omi, nositelné zařízení s umělou inteligencí za 89 dolarů, které kombinuje schopnost nepřetržitého poslechu s technologií mozkového rozhraní pro zvládání úkolů.
Ano, tipuješ správně, že to výhledově směřuje ke čtení myšlenek.
Omi lze nosit jako náhrdelník nebo připevnit ke spánku, aby bylo možné využít funkce mozkového rozhraní, které detekují, kdy je AI oslovena bez “probouzecího” slova.
Zařízení nepřetržitě naslouchá a poskytuje shrnutí v reálném čase, poznámky z jednání a kontextové informace, přičemž výdrž baterie je přibližně 3 dny.
Společnost uplatňuje přístup založený na otevřeném zdrojovém kódu, v jejím obchodě je již k dispozici více než 250 aplikací a integruje modely AI od společností OpenAI a Meta.
Funkce mozkového rozhraní jsou v současné době omezeny na detekci záměrů, ale Based Hardware plánuje do dvou let pokročilejší funkce čtení myšlenek, jak jsem už zmínil.
Jsem zvědavý, zda se podobné zařízení dočká úspěchu. Zvlášt, když to zahrnuje nalepení zařízení na hlavu.
Co ty? Nosil/a bys něco takového?
Jak si nadesignovat svůj život
Kdy jindy než na začátku nového roku se pokusit si (pře)nastavit svoji životní vizi. Pokud nevíš, jak na to, jak velmi pěkný webinář na toto téma odvysílala před pár dny Hanka Jadavan.
A protože je k dispozici záznam webináře (tady), tak o něm zde píšu a doporučuji ho. Za ty necelé čtyři stovky to rozhodně stojí.
Čas na to máš do konce února (pak už záznam nebude možné pořídit), ale neodkládal bych to. Víme, jak to dopadá :-)
Děkuji ti za přečtení tohoto vydání 5 tipů od Petra a užij si pohodový závěr týdne!
P.S. Další tvorbu 5 tipů od Petra, můžeš podpořit na tomto odkazu jednorázovým příspěvkem podle tvého uvážení.
Já ti za to předem moc děkuji a slibuji, že tvůj příspěvek použiji na čerstvou dávku kofeinu pro povzbuzení při psaní! :-)
A nebo můžeš aspoň 5 tipů od Petra nasdílet svým kamarádům: